W Answear wierzymy,
że działania na rzecz
lokalnej społeczności
i dobra naszej planety
są podstawą prowadzenia
odpowiedzialnego
biznesu.

Chcemy być wierni naszej wizji i celom, które będą prowadzić do stałego rozwoju i wpływu na poprawę stanu naszej planety i otoczenia przez kolejne dziesięciolecia. Chcemy aktywnie działać na rzecz lokalnych społeczności, wsparcia młodych talentów oraz poszerzać program zrównoważonego rozwoju.

Dziękujemy naszym pracownikom i klientom, że codziennie motywują nas do zmiany na lepsze.

Odpowiedzialność
społeczna

Chcemy rozwijać odpowiedzialność społeczną, w każdym aspekcie naszej działalności; wśród pracowników, angażując się w inicjatywy charytatywne oraz wspierając młode talenty.

 • Pomoc

  W Answear wierzymy, że dobro wraca. Wspieramy charytatywne inicjatywy pracownicze oraz projekty, które mają na celu niesienie pomocy innym.

 • Ekologia

  Nieprzerwanie pracujemy nad rozwiązaniami, które jak najbardziej pozwolą ograniczyć wpływ na środowisko naturalne.

 • Równość

  Jesteśmy przeciwni wszelkim nierównościom – nie ma dla nas znaczenia orientacja, religia czy narodowość, a ponad połowę stanowisk menadżerskich zajmują u nas kobiety.

 • Normy produkcji

  Wiemy, gdzie szyte są ubrania answear.LAB – sprawdzamy warunki pracy osób zatrudnionych i zachowanie zasad bezpieczeństwa i norm produkcji.

 • Etyka

  W naszej marce własnej staramy się pracować tylko z dostawcami, którzy w etyczny sposób pozyskują i tworzą swoje produkty, a podwykonawcami są wyłącznie małe podmioty, często rodzinne firmy.

 • Wsparcie talentów

  Od lat organizujemy projekty, które pomagają młodym i zdolnym otworzyć drzwi do swojej kariery.

 • Dla planety

  Jednym z głównych celów naszej strategii CSR jest bardziej świadoma i odpowiedzialna produkcja, a co za tym idzie, zmniejszenie wpływu, jaki branża odzieżowa ma na środowisko naturalne. Największym wyzwaniem jest optymalizacja procesów i wdrażanie rozwiązań, które będą jak najlepsze dla naszej planety.

  Recykling First

  W 2020 roku wprowadziliśmy ekologiczne kartony, które mogą być wykorzystane ponownie i poddane recyclingowi. Posiadają one certyfikaty FSC.

  Materiały

  Do naszej oferty wprowadziliśmy ekologiczne materiały – len, ekologiczną bawełnę, wiskozę, lyocel, tencel, modal, włókna bambusowe i cupro.

  Conscious

  Wprowadzamy coraz więcej kolekcji powstałych w duchu Conscious.

  Eko Is The Answear

  W 2018 roku zainicjowaliśmy akcję Eko Is The Answear, w której w kiosku Dawida Podsiadło kupionym na aukcji WOŚP zbieraliśmy używaną odzież i nadawaliśmy jej drugie życie. Podczas wakacji udało nam się zebrać ponad tonę odzieży a dochód z akcji przekazaliśmy fundacji ekologicznej Zielona Akcja.

  Wear&Share

  W 2020 roku zainicjowaliśmy projekt, w którym kontynuujemy akcję zbiórki odzieży na skalę ogólnopolską. Wspieramy tym samym fundację Aeris Futuro i jej projekt sadzenia drzew „Czas na Las”

  Bez Futer

  W 2020 roku uzyskaliśmy Certyfikat Marki Bez Futer, prowadzonego przez Stowarzyszenie Otware Klatki.

  Lean Manufacturing

  W marce własnej wdrożony został Lean Manufacturing który pozwala na ograniczenie marnotrawstwa surowców naturalnych, w tym wody i energii elektrycznej oraz pozwala też na racjonalną kalkulację cenową i fair trade.

  Eko Biuro

  W 2019 roku przenieśliśmy się do nowego biura, w którym zastosowano kilkanaście ekologicznych rozwiązań takich jak instalacja fotowoltaiczna, odzysk wody deszczowej czy hotel dla owadów.

  Blisko ludzi

  Stawiamy na inicjatywy, które nie skupiają się wyłącznie na modzie – organizujemy projekty, które otwierają drogę do kariery dla młodych i zdolnych czy wspierają najmłodszych.

  Wspieramy Talenty

  Projekty takie jak Bitwa Stylistów czy Project Packshot pozwoliły rozwinąć się dziesiątkom aspirujących stylistów i fotografów.

  Akcje Charytatywne

  Każdego roku nasi pracownicy angażują się w niesienie pomocy innym poprzez udział w Szlachetnej Paczce czy organizacji charytatywnych kiermaszy ciast i książek. W 2020 roku powstał też Projekt Catch The Charity, dzięki któremu udało się nam wesprzeć najmłodszych z Domu Dziecka w Skopaniu.